Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě
Vítáme Vás HistorieExpoziceAkceUbytování Diskuze \"" English version

 
 
   
 Poloha
Poloha tohoto objektu
 Reklama
 
 Anketa
  Jste spokojen(a) s rychlostí načítání těchto stránek?
 
Ano  (20942)
Ne  (4446)

 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
Popis

 
Základem muzea jsou sbírky přírodovědné, historické, vlastivědné, umělecké, etnografické, archeologické a knižní. Rozmanitost sbírek je velmi pestrá a jejich původ je regionální a nadregionální. Ve velké míře jsou zde zastoupeny sbírky z různých oblastí Evropy, Asie, Afriky, Austrálie a obou Amerik. Tím je dán i význam nadregionální.
Muzeum je v dnešní době zaměřeno na vlastivědnou práci zahrnující obory historicko-společenské a přírodovědné. Šíře a početnost sbírkového fondu jednoznačně určuje komplexní vlastivědný charakter muzea.
Nejvýznamnější jsou sbírkové fondy přírodovědného materiálu, který zahrnuje svým původem celý svět, fond archeologický, původu regionálního, fond etnografický a fond knižní a mapový, oba původu regionálního a nadregionálního.
Rozsáhlé sbírky přírodnin a etnografie, pocházející z řady zemí všech kontinentů, mají svůj základ ve sběratelské činnosti významných podnikatelů a osobností Českolipska, kteří své sbírky posléze darovali muzeu (Wedrichovo muzeum, sbírky kpt. Löweho atd.) Na tuto tradici navazuje muzeum sběrem materiálu při mezinárodních expedicích.
Významné sbírky regionální vznikly činností místních spolků a nadšených jednotlivců, kteří sbírky shromažďovali a ukládali v muzeu. Tak se děje i dnes, neboť hlavní činností odborných pracovníků muzea je doplňování, zpracovávání, ošetřování a prezentace sbírek.
Vlastivědné muzeum a galerie dnes zajišťuje přírodovědný, historický, etnografický, památkový a archeologický výzkum Českolipska. Zároveň zajišťuje archeologickou památkovou péči příslušného regionu.
Muzeum zajišťuje odbornou, průzkumnou, dokumentační a výzkumnou činnost v oborech přírodovědných a historicko-společenských. Při muzeu pracuje Vlastivědný spolek Českolipska, Klub přátel muzea a skupina externích odborných spolupracovníků. Muzeum je centrem informací, vzdělání i zábavy.

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz