Zámek Frýdek - Muzeum Beskyd
Vítáme Vás Historie Expozice Akce Diskuze \"" English version

 
 
   
 Poloha
Poloha tohoto objektu
 Reklama
 
 Anketa
  Jste spokojen(a) s rychlostí načítání těchto stránek?
 
Ano  (20958)
Ne  (4468)

 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
Popis

 
 • - BESKYDY, PŘÍRODA A LIDÉ - stálá expozice, která poskytuje ucelený obraz o životě v Beskydech a Pobeskydí. Historicko-etnografická část prezentuje nyní na 800 sbírkových předmětů, dokumentujících tradiční zemědělství, řemesla, obchod, železářství a další. Řada originálních přístrojů, hracích skříní a dalších předmětů dokládá zábavu a využití volného času od poloviny 19. století. V přírodovědné části expozice, v níž jsou prezentovány typické biotopy Podbeskydské pahorkatiny a MS Beskyd, je vystaveno 200 druhů ptáků, savců a ryb, 750 různých zástupců hmyzu, 70 vzorků nerostů a hornin a přibližně 100 herbářových položek. K nejcennějším exponátům patří zkamenělina druhohorní cykasové rostliny benetitového typu a dva dermoplastické preparáty savců - losa evropského a medvěda hnědého.
  15hodin. Prodej vstupenek do expozic končí 30 minut před uzavírací dobou.
 • - ZÁMECKÝ OKRUH - prohlídková trasa po frýdeckém zámku. Nabízí zámecké interiéry instalované v reprezentačních prostorách, vyhlídkovou věž - gloriet, kapli sv. Barbory, nově rekonstruovaný Rytířský sál s erby slezské šlechty a další zámecké zajímavosti.
  Prodej vstupenek do expozic končí 30 minut před uzavírací dobou. Zámecký okruh lze navštívit každou celou hodinu kromě 1200hodin.
 • - FRÝDEK - MARIÁNSKÉ POUTNÍ MÍSTO - stálá expozice v sakristii kaple sv. Barbory. Připomíná skutečnost, že Frýdek patřil k nejznámějším a k nejnavštěvovanějším mariánským poutním místům ve Slezsku.
 • - Historie města Frýdku - Místku - přibližuje vznik a vývoj historického území obou měst, která oddělovala jen "..šumivá, divoká Ostravice". Vzdálená i blízká, historická a zároveň moderní byla a jsou města Frýdek a Místek. Zaslouží si, aby lidé, v nich žijící, byli připomínáni a jejich činy zaznamenávány.
 • - PAMÁTNÍK ÓNDRY ŁYSOHORSKÉHO - stálá expozice věnovaná životu a dílu frýdeckého rodáka, který byl a je světově uznávaným básníkem a překladatelem.
  Otevírací doba: po - pá 800 - 1400, po domluvě i mimo termín.
 • Beskydy, příroda a lidé - Stálá expozice, která poskytuje ucelený obraz o životě v Beskydech a Pobeskydí. Historicko etnografická část nyní prezentuje na 800 sbírkových předmětů, dokumentujících tradiční zemedělství, řemesla, obchod, železářství a další. Řada originálních přístrojů, hracích skříní a dalších předmětů dokládá zábavu a využití volného času od poloviny 19. století.
  V přírodovědné části expozice, v níž jsou prezentovány typické biotopy Podbeskydské pahorkatiny a MS Beskyd, je vystaveno 200 druhů ptáků, savců a ryb, 750 různých zástupců hmyzu, 70 vzorků nerostů a hornin a přibližně 100 herbářových položek.
  K nejcennějsím exponátům patří zkamenělina druhohorní cykasové rostliny benetitového typu a dva dermoplastické preparáty savců losa evropského a medvěda hnědého.
 • Zámecký okruh - Prohlídková trasa po frýdeckém zámku. Nabízí zámecké interiéry instalované v reprezentačních prostorách, vyhlídkovou věž - gloriet, kapli sv. Barbory, nově rekonstruovaný Rytířský sál s erby české šlechty a další zámecké zajímavosti.
 • Frýdek - Mariánské poutní místo - Stálá expozice v sakristii kaple sv. Barbory. Připomíná skutečnost, že Frýdek patřil k nejznámějším a k nejnavštěvovanějším mariánským poutním místům ve Slezsku. V sakristii kaple je instalována výstava: Olejomalby s církevní tématikou. Obrazy zachycují život, smrt a vzkříšení Ježíše Krista, byly vytvořeny v období: konec 18.- konec 19. století, jejich autoři jsou anonymní. Výstava potrvá do 14. listopadu 2004.
 • Frýdek a Místek - Expozice věnovaná historii města Frýdku a Místku. Přibližuje vznik a vývoj historického území obou měst, která oddělovala jen "...šumivá, divoká Ostravice". Vzdálená i blízká, historická a zároveň moderní byla a jsou města Frýdek a Místek. Zaslouží si, aby lidé, v nich žijící, byli připomínáni a jejich činy zaznamenávány.
 • Památník Óndry Łysohorského - Stálá expozice věnovaná životu a dílu frýdeckého rodáka, který byl a je světově uznávaným básníkem a překladatelem.

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz