Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily památky
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

 
  • Poslední prohlídka začíná obvykle délku jedné prohlídky před koncem otevírací doby.
  • Vstupné: plné, snížené (např. děti, studenti, důchodci), ci-zinci plné, cizinci snížené (zpravidla s cizojazyčným výkladem).
     
  • Seznam doporučené literatury získáte po klepnutí na odkaz.

 
 
 
  • Lednicko-valtický areál,   okres Břeclav
Adresa:    Valtice, Lednice

 
 
 

Poslední aktualizace:  12.1.2006
Poloha tohoto objektu
 

Jihomoravský kraj, mezi městy Valtice a Lednice.
 
Zobrazit detailní polohu
 
toto je negarantovaný záznam ...
Popis

Největší zásluhu na vzniku celku dnes nazývaného Lednicko-valtickým areálem měl šlechtický rod Lichtenštejnů, který si v roce 1608 zvolil za sídlo své rezidence Valtice. V souladu s jejich kultivovaným chápáním úlohy vlastníka rozsáhlých statků tu vznikla výstavná zámecká sídla Valtice a Lednice s přilehlými zahradami a posléze přibyly drobné stavby ozvláštňující přirozeně modelovanou krajinu, uměle dotvářenou nově vysazovanými háji, zakládanými rybníky. Pro uskutečnění svých představ zřídili Lichtenštejni v Lednici projekční kancelář, v níž pod vedením stavebního ředitele pracovaly síly odborně vyškolené na vídeňské technice. Zde vznikaly často velmi radikální projekty na přestavby starších budov (tak tomu bylo v případě lednického zámku i projekty novostaveb, které zaplňovaly lednicko-valtickou krajinu od konce 18. století po celý následující věk. Některé časem zanikly, ty nejpozoruhodnější se však zachovaly podnes: Minaret - 62 metrů vysoká stavba z let 1797 až 1804, která slouží jako rozhledna po onom překrásném kousku země, romantická umělá zřícenina Janův hrad, Obelisk postavený roku 1798 na paměť uzavření míru mezi císařem Napoleonem a rakouským arcivévodou Karlem Ludvíkem Janem v Campo Formio, Lovecký zámeček stojící v místech, kde kdysi končily hony na zvěř, Rybniční zámeček z let 1814 až 1816, Hraniční zámeček umístěný na historické čáře rozhraničující území Moravy a Dolního Rakouska, Chrám Tří Grácií, Apollonův chrám, zemědělský statek Nový Dvůr, Kaple sv. Huberta, Dianin chrám zvaný též Rendez-vous, na samém okraji Valtic pak zámeček Belveder a kolonáda na Rajstně.
 
Kulturní akce

V současné době se v tomto objektu nekonají žádné kulturní akce, případně nás o nich jejich pořadatel neinformoval. 
Parkování


 
Provozovatel

Státní památkový ústav v Brně
 

  


  • Pension Jordán
Pension Jordán Vám nabízí sociální zařízení ve všech pokojích, útulné posezení v zahradě nebo vinném sklípku s možností ochutnávky deseti vlastních druhů vín a grilování ryb a masa, místa na parkování ve dvoře, půjčovna jízdních kol pro hosty. Celoroční provoz.
 
Telefon:519 340 285 
Podrobnější údaje >>>

Podrobnější
údaje >>>
Adresa:Malinovského 90, Lednice
Lednicko-valtický areál
Email: info@pensionjordan.com
Jazyky:Cz, De
Rezervace:telefon, fax
Ceny:550 - 800
Kapacita:40-55

 
Vyhledat další možnosti ubytování ...
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
   Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
 
   Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
   Všechna práva vyhrazena © 2000-2015