Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Valtice
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 |   Další >>
 
 
Hrad Cimburk (Trnávka), okres Svitavy
 Zřícenina gotického hradu 7 km jihovýchodně od Moravské Třebové založeného před Ctiborem z Lipnice rokem 1308. Ve 14. století ho vlastnili páni z Lipé, v 15. století pak markrabí Jošt a páni z Boskovic. Roku 1645 byl obsazen císařskou posádkou, která ho výrazně zpustošila a od roku 1766 je zmiňován již jako úplně pustý. Z hradu je zachována velká část hradeb s brannou a kruhovou baštou, zeď dvoupatrového paláce se zbytky kamenických článků a sklepy a budovy dalších staveb.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Kostel sv. Bartoloměje  , Pardubice, okres Pardubice
 Pozdně gotický kostel sv. Bartoloměje v Pardubicích postavil Vilém z Pernštejna počátkem 16. stol. pro minoritský klášter a rodovou hrobku, na místě původního kostela vypleněného r. 1421 husity. Za Jana z Pernštejna byl kostel přestavěn v renesančním stylu. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Městská věž Jevíčko, okres Svitavy
 Vyhlídková městská věž v Jevíčku je součástí hradebního opevnění města. Je zde uloženo a několik sbírek, které navazují na historii královského města založeného Přemyslem Otakarem II. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Bývalá židovská synagoga, okres Svitavy
 Bývalá židovská synagoga v Jevíčku slouží jako modlitebna církve evangelické. Je majetkem církve husitské. Po rekonstrukci a obnově slouží městu jako koncertní a výstavní objekt. Stálá expozice obětí holocaustu jevíčských občanů. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Kostel sv. Kateřiny, okres Chrudim
 Původně gotický kostel v Chrudimi se složitým stavebním vývojem byl regotizován v druhé polovině 19. století. Vybavení této mohutné trojlodní baziliky se dvěma věžemi je gotické (např. křídlový mariánský oltář) a renesanční (portrét Ježíše Krista - Salvátora - hlavní oltář). Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz