Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Praha - Židovské město
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3 4 5 6 7 8 9  10  11 12 |   Další >>
 
 
Kostel Nanebevzetí Panny Marie    , Kájov, okres Český Krumlov
 Bývalý poutní kostel tvoří samostatnou skupinu staveb na konci obce - kostel se sakristií, farou a hospicem. Dvoulodní kostel z let 1471 - 85 je působivou pozdně gotickou stavbou se složitou výtvarně dokonalou hvězdicovou klenbou. Do farní budovy je vestavěna kaple sv. Jana Nepomuckého (1699).

 
Klášter augustiniánů, Třeboň, okres Jindřichův Hradec
 Klášter vystavěný v letech 1367 - 90 si zachoval původní ambit s křížovými klenbami s nástěnnými malbami. Budovy kláštera barokizovány v 18. století, klášter augustiniánů ­ kanovníků byl zrušen v roce 1785. Kostel sv. Jiljí z let 1367 - 80, jeden z nejstarších dvoulodních kostelů, působivých proporcí, se řadí k předním stavbám 14. století u nás.

 
Archivní sbírka Historica Třeboň, okres Jindřichův Hradec
 Uložena ve Státním archivu v Třeboni. Je jedním z nejvýznamnějších pramenů k politickým, kulturním, právním a církevním dějinám Koruny české a sousedních oblastí střední Evropy. Tvoří je 8 020 archiválií z let 1216 - 1659.

 
Rodný dům Mistra Jana Husa, Husinec, okres Prachatice
 Objekt je předpokládaným rodným domem Jana Husa, jehož osobnost je úzce spjata s hnutím za církevní reformu a husitským hnutím. Dům je využit jako památník Mistra Jana Husa (čp. 36 a čp. 37).

 
Řetězový most, Stádlec, okres Tábor
 Řetězový visutý most byl původně postavený v Podolsku na Vltavě podle projektu B. Schnircha v roce 1848. Byl rozebrán a znova postaven v původním materiálu a architektuře v letech 1971 - 1975 na Lužnici ve Stádlci. Je jedním z posledních řetězových mostů v Evropě zachovaných v původní hmotě a konstrukci.

 
<< Předchozí   | 1 2 3 4 5 6 7 8 9  10  11 12 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz