Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Houska
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3 4 5 6 7  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 |   Další >>
 
 
Skanzen Přerov nad Labem, okres Nymburk
 První národopisné muzeum vzniklo v Přerově nad Labem na konci 19. století z iniciativy majitele přerovského panství arcivévody Ludvíka Salvátora Toskánského, který nechal upravit starobylou panskou kovárnu a rychtu na „staročeskou chalupu“ a vybavit ji národopisnými předměty, získanými v obci a nejbližším okolí.
V roce 1967 převzalo „staročeskou chalupu“ do své správy Polabské muzeum v Poděbradech, obnovilo národopisnou expozici a začalo budo ...
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Skanzen Altamira, okres Mladá Boleslav
 Dětskou organizací vybudovány pravěké příbytky, chlévy, dílny: kovářská, sklenářská, keramická, pekárna. Hojně využívána školami k „exkurzi do starověku“. Po dohodnutém termínu lze sledovat tavbu skla a kovu a další experimenty, ve skanzenu se obdělávají i políčka a chovají ovce a kozy.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Hrad Zbořený Kostelec, okres Benešov
 Hrad je pravděpodobně královského založení, i když počátky jeho dějin nejsou doloženy. První písemná zmínka o Zbořeném Kostelci (původně se jmenoval Kostelec nad Sázavou) pochází až z roku 1341, kdy jej král Jan Lucemburský dává do zástavy Oldřichu z Valdeka, majiteli sousedního Týnce. Později Karel IV. vykupuje samotný hrad Kostelec a opět jej několikrát zastavuje. Roku 1467 byl Kostelec obležen, dobyt, rozbořen a již nikdy nebyl obnoven.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Zámek Nelahozeves, okres Mělník
 Zámek Nelahozeves, od počátku 90. let opět patřící roudnické větvi rodiny Lobkowiczů, je jedním ze skvostů české renesanční architektury. Od roku 1997 je v zámku zpřístupněna jedinečná expozice Umění šesti století prezentující roudnickou lobkowiczkou sbírku, která vedle unikátní kolekce španělských renesančních portrétů obsahuje díla umělců jako byli L. Cranach st. i ml., P. Breuguel st., P. Veronese, P. P. Rubens, D. Velázquez, Canaletto a dalších. Mezi další pozoruhodné exponáty patří hudební nástroje a manuskripty W. A. Mozarta, F. Vranického či L. van Beethovena.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Skanzen Kouřim, okres Kolín
 Muzeum lidových staveb v Kouřimi je muzeem v přírodě (skanzen), shromažďujícím základní regionální typy lidové architektury z oblasti Čech a prezentující sociální i výtvarnou mnohotvarost a bohatost venkovského stavitelství.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
<< Předchozí   | 1 2 3 4 5 6 7  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz